Andrzej Święs

klasa kontrabasu

Zapraszam wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności w zakresie gry na kontrabasie jazzowym lub gitarze basowej do uczestnictwa na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych Cho -Jazz.


Na warsztatach  poprowadzę klasę basową, gdzie na zajęciach będziemy zgłębiać zagadnienia dotyczące gry na instrumencie w kontekście szeroko pojętej muzyki jazzowej. 

 
Tematy omawiane w trakcie zajęć to m.in.:
 
  • – pizzicato jazzowe, praca nad świadomością rozmieszczenia dźwięków na gryfie, praca nad intonacją,
  • – akordy oraz progresje harmoniczne występujące w muzyce jazzowej,
  • – style muzyczne spotykane w obrębie jazzu z uwzględnieniem perspektywy partii basowej,
  • – sposoby pracy nad brzmieniem, rytmem, metrami nieparzystymi, planowanie strategii ćwiczenia na instrumencie,
  • – konstruowanie własnych linii basowych w różnych stylistykach.
  • – improwizacja, granie solówek w oparciu o konkretne przebiegu harmoniczne,
 
Zajęcia będą miały formę wykładów oraz spotkań indywidualnych.
 

Warsztaty Cho-Jazz to nie tylko spotkania dotyczące gry na instrumencie, ale także sposobność to grania ludźmi w zespołach, uczestniczenia w Jam session, możliwość nawiązania nowych kontaktów lub po prostu spędzenie kreatywnie i twórczo czasu z muzyka jazzową.

 

Andrzej Święs – ur. 1979, kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2008).

Występował z tak uznanymi muzykami, jak m.in.: Jules Buckley, Lee Konitz, Greg Osby, Stewart Copeland, George Garzone, Randy Brecker, Karl Martin Almqvist, Jacques Schwarz-Bard, Judy Bady, Adam Pierończyk, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Joachim Mencel, Wojciech Niedziela, Maciej Sikała, Grzegorz Nagórski, Robert Majewski, Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Kuba Stankiewicz, Aga Zaryan, Artur Dutkiewicz, Jacek Kochan, Dominik Wania, Adam Bałdych, Marek Napiórkowski, Jerzy Małek, Kuba Więcek, Clarence Penn, Manuel Valera.


Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, Luksemburgu, U.S.A., Maroko, Danii, Austrii, we Włoszech, Rosji, Czechach, Słowacji, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, na Ukrainie i w Białorusi.


Na stałe współpracuje z: Janem “Ptaszynem” Wróblewskim, Kamil Piotrowicz Sextet, Maritą Alban Juárez, Martą Król, Kocin Kociński Trio oraz Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio, Krzysztof Dys Trio, Kasia Pietrzko Trio.


W swoim dorobku fonograficznym ma ponad pięćdziesiąt nagranych albumów jako sideman, większość z nich
otrzymała nominacje do Nagrody Muzycznej Fryderyk.

fot. Sisi Cecylia JazzyShots

Skip to content