Luciani Dante Foto

Dante Luciani

klasa puzonu / Big Band

Witajcie na Chodzieskich Warsztatach Jazzowych 2022!

  W moim studiu puzonu jazzowego będziemy badać wszystkie aspekty wykonania Jazzu na puzonie. Oprócz badania puzonu jako instrumentu solowego, omawiamy rozwój klasycznej i nowoczesnej literatury jazzowej puzonu. Obejmuje to badania tradycyjnych i nowoczesnych stylów jazzowych. Moje podejście łączy rozwój „ucha” z badaniem harmonii jazzowej. Najważniejszy jest rozwój świetnego brzmienia puzonu jazzowego. Twoje brzmienie to pierwsze wrażenie, które powinno urzec słuchacza!

  Lekcje prywatne będą prowadzone zarówno w formie grupowej, jak i indywidualnej. Tematy lekcji będą obejmować:

  • Rozgrzewkę i inne ćwiczenia techniczne, w tym rozwijanie wyższego rejestru i wielu artykulacji języka.
  • Metody poznawania i poszerzania literatury jazzowej …„tunes”.
  • Jak słuchać i przyswajać style wpływowych puzonistów jazzowych.
  • Harmonia jazzowa (dostosowana do poziomu każdego ucznia).
  • Metody zapamiętywania i transkrypcji solówek.

  To tylko kilka tematów, które będę omawiać. To, co jest wyjątkowe w tym warsztacie, to to, że będę was wszystkich uczyć indywidualnie. Każda lekcja będzie dostosowana do Twojego poziomu rozwoju. Chcę, abyście jak najlepiej wykorzystali nasz wspólny czas w Chodzieży i nie mogę się doczekać spotkania z wami wszystkimi!

 

Dante Luciani – wykładowca Jazz Studies / Jazz Trombone na FROST SCHOOL OF MUSIC. Pochodzi z Filadelfii w Pensylwanii, dyrygował nagradzanym Concert Jazz Band w latach 2001-2012. Wśród wyróżnień zespołu znalazła się prestiżowa nagroda Downbeat za „Best College Big Band” w 2006, 2007 i 2010 roku. Grupa była także nominowana do nagrody Grammy za współpracę z aranżerką i kompozytorką Marią Schneider.

Profesor Luciani był także jednym z głównych artystów Filharmonii Jazzowej w Neapolu, a obecnie jest puzonistą w Inter-Outer Continental Quintet Iry Sullivana.

Występował i nagrywał jako puzonista / solista z Dizzy Gillespie All Star Big Band, Maynard Ferguson Big Bop Nouveau Band, Arturo Sandoval, Thundering Herd Woody’ego Hermana, Dizzy Gillespie, Slide Hampton, Michael Brecker, Bob Mintzer, Nat Adderly , James Moody, Micky Roker, Shirley Scott, Dr. Lonnie Smith, Elvis Costello, Paul Anka, Frank Sinatra Sr., Frank Sinatra Jr., Gloria Estefan, South Florida Jazz Orchestra i wielu innych.

Jako solista Dante często podróżował po Europie Wschodniej z Januszem Szprotem i jego zespołem Young at Heart, a także regularnie występuje w Stambule w Turcji w Nardis Jazz Club. Dwukrotnie występował jako solista w serialu „Salsa Meets Jazz” w Arturo Sandoval Jazz Club w Miami na Florydzie.

Ostatnie nagrania Latin Grammy obejmują sesje dla wielkiego zespołu Ed Calle Mamblue, a także płytę Arturo Sandovala zatytułowaną “Rhumba Palace”. Inne projekty to P Diddy’s “Bad Boyz”, praca solowa dla projektu wokalistki Pauli Doyler “Over and Over”, “Trumpet Summit” z South Florida Jazz Orchestra, a także praca z big-bandem Franka Derricka, Stephena Guerry, a ostatnio – 14 Jazz Orchestra pod dyrekcją aranżera Dana Bonsantiego.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content