Ehud Ettun

klasa kontrabasu / gitary basowej

Witajcie drodzy kontrabasiści,

Nazywam się Ehud Ettun, jestem basistą i kompozytorem, a w swojej karierze dużo grałem zarówno jako sideman, jak i lider zespołu. Grałem między innymi z Danilo Perez, George Garzone, Donny McCaslin, Kevin Harris i innymi. To mój siódmy rok na Cho Jazz i pierwszy rok na wydziale basu. Cieszę się, że mogę usłyszeć nowe talenty i dzielić się wiedzą, metodami i spostrzeżeniami z aspirującymi basistami. Klasa skierowana jest zarówno do elektrycznych, jak i kontrabasistów.

W okresie Cho Jazz będziemy pracować nad różnymi tematami, w tym m.in.:

Geografia podstrunnicy, kontrolowanie gryfu basu tak, jakby był dłonią.

Wzory akompaniamentu – od budowania solidnych linii basowych po granie partii basowych dla różnych stylów muzycznych (chodzenie basu, czucie w połowie czasu, bossa nova itp.)

Repertuar – nauka nowych i ekscytujących kompozycji.

Rytm i rytmiczne wyczucie – od abstrakcyjnych pojęć, aż po praktyczne ćwiczenia, które poprawią Twoje wyczucie rytmu

Metry nieparzyste – granie niestandardowych rytmów – jak podejść, ale równie ważne – jak ćwiczyć.

Technika i ćwiczenia – jak rozwijać prawą i lewą rękę, aby móc WSZYSTKO grać.

Filozofia gry na basie – co to naprawdę znaczy być basistą – wpływ na pozostałych członków zespołu, od muzycznego po osobisty.

Pod koniec naszego wspólnego czasu będziesz w stanie zbudować swój własny plan, uwzględniając swoje mocne i słabe strony w sposób, który zarówno pomoże ci, jak i zmotywuje cię do stania się lepszym basistą.

Israeli Bassist Ehud Ettun, has introduced himself to the international Jazz scene playing with George Garzone, Fred Hersch, Danilo Perez, Donny McCaslin, Anat Cohen, Donny McCaslin, Eli Degibri and others. He is known for his unique approach to the upright bass as a melodic instrument, and not only as a bass instrument. His uniquely developed techniques, make him on demand bassist all around the world. Since 2017 he’s also a a member of faculty team at International Jazz Workshop “Cho-Jazz”.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content