Paweł Chmiel

klasa homerecordingu

Warsztaty z home recordingu

Muzyk kontra komputer czy muzyk z komputerem?

SPRAWDŹ TO!

Cześć,

chciałbym zaprosić Was na warsztaty z home recordingu. Podczas warsztatów, w pierwszej kolejności odpowiemy sobie na pytanie, jak możemy wykorzystać komputer w naszej pracy. Może chcesz po porostu nagrać swoje pomysły? A może wolisz użyć swojego komputera jako wydajnego modułu brzmieniowego na scenie? Jeśli jesteś kompozytorem lub aranżerem, komputer może Ci się przydać do zapisywania nut. Podczas warsztatów większość czasu poświęcimy na rozwój praktycznych umiejętności.

Proponowane tematy:

  • Home recordingOd czego zacząć? Konfiguracja  komputera, sterowniki, programy i pozostałe wyposażenie, które powinieneś mieć w swoim domowym studio.
  • Programy do nagrywania dźwięku (DAW) – prezentacja możliwości, wtyczki i nagrywanie w praktyce.
  • MIDI – Co to znaczy? Jak mogę połączyć moją klawiaturę z komputerem i sterować nim? Jakie wynikają z tego możliwości?
  • Komputerowy zapis i edycja nut – prezentacja możliwości programów, integracja z MIDI, programami DAW, wtyczkami , tips & tricks.
  • Sound design – programowanie efektów i syntezatorów, wycinanie i przekształcanie sampli oraz pętli, łączenie syntezatorów z samplami, dodawanie efektów, layering.
  • Podstawy miksu i masteringu – Jaka jest między nimi różnica? Panorama, reference levels, EQ, kompresja, przygotowanie gotowego miksu do wysyłki do profesjonalnego studia.
  • Komputer na scenie – Jak mogę go przygotować? Wykorzystanie wtyczek i sampli na scenie.

Bardzo ważne:

Możesz przynieść własny komputer ze swoimi projektami muzycznymi. Jeśli masz jakiś sprzęt (np. audio interface lub słuchawki) zabierz go ze sobą. Zachęcam Cię byś zabrał również swój instrument. I pamiętaj: możesz przynieść, co masz, ale nie jest to niezbędne do wzięcia udziału w warsztatach.

Do zobaczenia w Chodzieży!

Paweł Chmiel

 

 

Paweł Chmiel – absolwent Akademii Muzycznej na kierunku kompozycja z aranżacją w zakresie muzyki jazzowej i estradowej w klasie dr Krzesimira Dębskiego,

(https://www.youtube.com/watch?v=Sf8e1ophU_A – video z dyplomu)

Czynny pianista, aranżer i nauczyciel. Prowadzi własny zespół jazzowy (https://www.youtube.com/watch?v=uNU3BiGLUfE – wersja z orkiestrą), aranżuje m.in. dla Poznańskiej Piętnastki (https://vimeo.com/249495885), współpracuje z Krzesimirem Dębskim, zespołami SOUNDCHECK i BIGBAND.pl oraz szkołą VOICE COMPLETE w Poznaniu.

Od kilku lat prowadzi zajęcia z homerecordingu podczas Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych „Cho-Jazz”. Jest inicjatorem studia nagraniowego i liderem warsztatów muzycznych, funkcjonujących pod nazwą Studio Platforma, w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content