Paweł Tomaszewski

klasa fortepianu

Celem zajęć w mojej klasie jest przekazanie uczestnikom warsztatów jak największej ilości wiedzy teoretycznej oraz wynikającej z praktyki i doświadczenia, która w mojej opinii jest niezbędna do funkcjonowania w dzisiejszym świecie muzyki.

Zajęcia składały się będą z części teoretycznej i praktycznej. 

W ramach teorii poruszane będą zagadnienia związane z elementami dzieła muzycznego w kontekście różnych stylistyk – od muzyki jazzowej przez bluesa, muzykę latynoską, fusion oraz pop. Omawiana będzie rola pianisty w wyżej wymienionych gatunkach przez pryzmat budowy akordów, charakterystycznych rytmów oraz faktur w akompaniamentach (zarówno w grze zespołowej jak i bez sekcji rytmicznej), wyboru skal do improwizacji i sposobów frazowania. Wykłady poszerzone będą o analizę form utworów, co posłuży za wstęp do tworzenia własnych kompozycji.

Część praktyczna poświęcona będzie technice oraz metodom pracy nad rozwojem aparatu wykonawczego. Poruszone będą tematy instrumentów klawiszowych oraz technik wykorzystywanych w grze na instrumentach takich jak organy Hammonda czy syntezatory analogowe oraz cyfrowe stacje robocze, jak również praktyczne wykorzystywanie efektów takich jak reverb, delay, chorus, distortion itp. Ważnym elementem zajęć będzie zapoznanie się z narzędziami do produkcji muzycznej w kontekście pracy nad rozwojem swojej kreatywności zarówno w sferze wykonawstwa, jak i kompozycji i aranżacji. 

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych bez względu na poziom wtajemniczenia w wyżej opisane zagadnienia.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content