Franciszek Penconek

homerecording

Zapraszam serdecznie na warsztaty z homerecordingu! Podczas zajęć poruszymy tematy związane z działaniem, obsługą i odpowiednim doborem otaczającego nas sprzętu audio. Dowiecie się jak skonfigurować domowe studio, aby spełniało wasze oczekiwania i stanowiło nie przeszkodę, a narzędzie do realizacji Waszych artystycznych wizji. Pokażę wam jak prawidłowo posługiwać się mikrofonami i interfejsami, skąd w komputerze bierze się dźwięk i co możemy z nim zrobić, a także jak przygotować sesję w programie DAW i zmiksować materiał. Gwarantuję, że po tym kursie plątanina kabli nie będzie już Was przerażała, a zdobyta wiedza sprawi, że staniecie się świadomymi użytkownikami profesjonalnego sprzętu audio.
Jeśli nie jesteście kompletnie „zieloni” i w domowym zaciszu próbowaliście już działać w programie do dźwięku, weźcie ze sobą laptopa i słuchawki. Nie jest to konieczność, ale na pewno każdy woli pracować na własnym komputerze, a efekty waszej pracy możecie z łatwością zabrać ze sobą do domu.
Zajęcia z homerecordingu podzielone będą na bloki teoretyczne i praktyczne. Teoria obejmować będzie informacje niezbędne do prawidłowego użytkowania sprzętu. Praktyka to przede wszystkim nagrania. Chciałbym, abyśmy jak najwięcej pracowali na „żywym” materiale.
Do zobaczenia!
Franciszek Penconek – technik, realizator, reżyser dźwięku. Student wydziału Reżyserii Dźwięku UMFC w Warszawie. Wykładowca Policealnego Studium Nagrań Dźwiękowych oraz Technikum Realizacji Nagrań ZDZ w Warszawie. Specjalizuje się w nagraniach muzyki klasycznej, szczególnie kameralistyki fortepianowej, oraz nagłośnieniu dużych składów wokalno-instrumentalnych. Współpracował m.in. z Teatrem Baj w Warszawie, Teatrem SGH, Chopin

University Press, Chopin University Big Band.

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content