Zbigniew Wrombel

MASTER CLASS - klasa kontrabasu / gitary basowej

Zapraszam basistów – elektrycznych i akustycznych – na dwudniowy kurs MASTER CLASS
w ramach Warsztatów Jazzowych CHO-JAZZ 2022.
Podczas zajęć będziemy szlifować i doskonalić tworzenie linii basowych w kreatywny sposób.
Stylistyka będzie obejmowała szerokie spektrum gatunków muzycznych ze szczególnym
uwzględnieniem takich jak be-bop, soul, funk.
Zajęcia będą dostosowane do indywidualnych potrzeb i umiejętności uczestników.
Do zobaczenia w Chodzieży!!!
Dr hab. Zbigniew Wrombel, profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu
Instytut Jazzu I Muzyki Estradowej

Zbigniew Wrombel – muzyk – instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych.

 

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu profesora Piotra Czerwińskiego. Obecnie jest adiunktem Katedry Jazzu tejże uczelni. Posiada stopień naukowy doktora habilitowanego. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Grupa Warsztat (laureat festiwali Jazz nad Odrą),  Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiego, Vintage Band Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też między innymi z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Jan Jarczyk, Artur Dutkiewicz, Adam Wendt, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wiesław Prządka, Wojtek Mrozek, Janusz Strobel, Józef Eliasz, Maciej Strzelczyk oraz wokalistkami i wokalistami: Hanną Banaszak, Haliną Zimmermann, Justyną Szafran i Januszem Szromem. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów jak Karen Edwards, Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly. Melanie Goerlitz.

Współpraca na innych „frontach muzycznych” obejmuje różne formacje artystyczne takie jak na przykład orkiestry Zbigniewa Górnego, Wiesława Pieregorólki, Alex Band, Kukla Band. Grał też w legendarnym zespole „Marek & Vacek”.

Zbigniew Wrombel jest basistą uniwersalnym. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm’n’bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Często grywa także tango nuevo w stylu Astora Piazzolli oraz uczestniczy w projektach muzyki pop.

Prowadzi swoje własne zespoły jazzowe, najczęściej tria i kwartety. Lubi też pracę w studiach nagraniowych, gdzie jest chętnie zapraszany, nie tylko przez muzyków jazzowych.

“Zapraszam basistów do mojej klasy kontrabasu i gitary basowej na warsztatach Cho-Jazz 2018, które od prawie pół wieku odbywają się w urokliwym mieście Chodzież.

Podczas zajęć będziemy szlifować technikę gry, zgłębiać tajniki sztuki jazzowej – improwizacji, budowania linii basowych. w różnej stylistyce oraz poznawać nowe utwory z literatury światowego jazzu i gatunków pokrewnych.

LET’S GROOVE!!!”
– Zbigniew Wrombel

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content